15.53Mianeh

دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰

دنبال کردن ما

دنبال کردن ما

روستای گورجق (گورجاق)

روستای گورجق (گورجاق)

روستای گورجق (گورجاق) یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان کاغذکنان شمالی، واقع در بخش کاغذکنان شهرستان میانه و در فاصله ۷۵ کیلومتری از شهر میانه قرار دارد.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۱۱۱ نفر و تعداد خانوار آن، ۵۸ خانوار است.

 

تصاویر ارسالی از آقای نوید نیاکان

روستای گورجق (گورجاق)

برای مشاهده تصاویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

حتماً ببینید:  روستای ناولیق (نولیق)

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستایگورجق میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

یک دیدگاه برای “روستای گورجق (گورجاق)

  1. روستای گورجق که قبلا با نام گورگنج شناخته می شده است از توابع خلخال و مربوط به اردبیل بوده است که بعدها در تقسیمات شهری جز ملحقات میانه محسوب شده است. دلیل این نام گذاری به علت وجود گنجهای متعددی بوده که در دل زمین مدفون بوده و به مرور زمان به دست تاراج رفته است.نام فعلی همان گورجق است و نام دیگری ندارد.این روستا دارای معدن گچ بوده و در حال حاضر در حال بهره برداری از آن هستند.طبیعت زیبا و بکر و تعدد باغات میوه و زمینهای زراعی این روستا را بسیار زیبا جلوه میدهد.زنبورداری نیز در این روستا رونق دارد .کشت گندم و نخود و عدس نیز در زمینهای این روستا کشت می شود. وجود درختان متعدد زالزالک و گل نسترن و زرشک در فصل بهار زیبایی طبیعت این روستا را دوچندان می کند.جانوران وحشی مثل گرگ و گراز و پرندگانی مثل باز و شاهین و جغد و دارکوب و کبک از حیوانات این منطقه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *