روستای گوگدرق (گؤی دره)

روستای گوگدرق (گؤی دره) یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان بروان غربی بخش ترکمانچای شهرستان میانه واقع شده‌است.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۲۸۹ نفر و تعداد خانوار آن، ۱۰۰ خانوار است.

مردمان محلی این روستا گاها آن را به نام “گؤی دره” به معنی دره سرسبز صدا می‌زنند. این روستا در حدود ۴۵ کیلومتری شهر میانه به سمت تبریز واقع شده است. شغل اکثر مردم روستای گوگدرق کشاورزی و دامداری می‌باشد. از جاذبه‌های گردشگری این روستا می‌توان به آب گرم (ایستی سو)، للی قیه، ازنو، محمود اولن یری، قره آغاج دره سی، شیرین دره سی، کت دره سی، آلمالی دره سی اشاره کرد.

گفته می‌شود یکی از آبگرم‌های کم نظیر جهان در این روستا قرار دارد که دارای یون‌های مس و آهن محلول در آب است که خاصیت درمانی دارد که در آبگرم‌های دیگر کمتر می‌توان یافت.

حتماً ببینید:  آب درمانی روستای گوگدرق

منبع نوشته: ویکی پدیا

روستای گوگدرق (گؤی دره)

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

حتماً ببینید:  روستای دستجرد (دسگیر)

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستای گوگدرق میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *