8.31Mianeh

شنبه, 13 آذر 1400

دنبال کردن ما

دنبال کردن ما

روستای ینگجه (یئنگیجه)

روستای ینگجه (یئنگیجه) یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان بروانان غربی، واقع در بخش ترکمنچای شهرستان میانه و در فاصله ۶۵ کیلومتری از شهر‌ میانه قرار دارد.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۲۰۸ نفر و تعداد خانوار آن، ۸۵ خانوار است.

روستای ینگجه به واسطهٔ موقعیت جغرافیایی دارای آب و هوایی سرد و کوهستانی است که در تابستان معتدل و در زمستان‌ها بسیار سرد است. زبان امروزی ساکنان این روستا، ترکی آذربایجانی می‌باشد.

اراضی روستا دارای خاکی بسیارمرغوب و حاصلخیز با قابلیت کشت انواع محصولات کشاورزی بوده و به همین سبب شغل اغلب اهالی کشاورزی و دامداری می‌باشد و بیشتر اراضی این روستا زیر کشت محصولات کشاورزی واقع گردیده است که سبب مهاجرت معکوس شهر به روستا شده وباعث ساخت و ساز اصولی روستا گردیده است.

عمده محصولات کشاورزی این روستا: گندم، جو و انواع گیاهان علوفه‌ای است و همچنین باغات پربار سیب و گردو زبانزد خاص وعام است.

روستا دارای مدرسه ابتدایی وراهنمایی می‌باشد که توسط اهالی روستا و افراد تحصیل کرده بومی اداره می‌شود.

منبع نوشته: ویکی پدیا

روستای ینگجه (یئنگیجه)

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

تصویر از آقای سعید شاهی برگرفته از پیج: @miyaneh.images

نقشه روستای ینگجه

حتماً ببینید:  روستای دوه داشی

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستای یئنگیجه میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *