31.18Mianeh

یکشنبه, ۳ مرداد ۱۴۰۰

دنبال کردن ما

دنبال کردن ما

روستای ونجان (ونگان)

روستای ونجان (ونگان) روستایی از توابع شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی است که در دهستان تیرچایی بخش کندوان شهرستان میانه واقع شده‌است.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۱۷۰ نفر و تعداد خانوار آن، ۸۰ خانوار است.

فاصله روستای ونجان تا میانه، حدود ۳۵ کیلومتر است. مردم روستا به زبان ترکی آذربایجانی تکلم می‌کنند.

جمعیت ونجان حدود ۸۰ خانوار می‌باشد. جمعیت این روستا پس از انقلاب ۱۳۵۷، بعلت مهاجرت به شهرهای بزرگ کاهش یافت ولی در سال‌های اخیر با اتخاذ سیاست‌های حمایتی از سوی دولت و ایجاد امکانات رفاهی نظیر آب بهداشتی، برق، گاز و جاده‌های آسفالته، روند مهاجرت از شهر به روستا بطور نامحسوسی افزایش یافته‌است.

روستای ونجان استعداد سرمایه‌گذاری در زمینه‌های گردشگری، کشاورزی و باغداری را با توجه به شرایط آب و هوای معتدل و نیمه کوهستانی را دارد.

در زمینه گردشگری نیز کارهای صورت پذیرفته‌است و با طرح هادی متأسفانه بافت قدیمی این روستا از بین رفت ولی باعث ارتقا مدنیت در این روستا شده‌است.

منبع نوشته: ویکی پدیا

روستای ونجان (ونگان)

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

حتماً ببینید:  روستای ایشلق (ایشله)

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستای ونجان میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *