14.07Mianeh

چهارشنبه, ۵ مهر ۱۴۰۲

دنبال کردن ما

دنبال کردن ما

آبشار بلوکان

آبشار بلوکان در ۴ کیلومتری شمال روستای بلوکان در میان دره‌ای سرسبز قرار دارد که از خود روستا تا بالای آبشار اصلی حدوداً ۲ ساعت پیاده راه است.

روستای بلوکان (بولوکان) یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان بروان شرقی، واقع در بخش ترکمانچای شهرستان میانه با فاصله ۵۴ کیلومتری از شهر‌ میانه قرار دارد.

این آبشار در ارتفاع ۲۱۸۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و ارتفاعی در حدود ۱۰ متر دارد. در مسیر این دره رودخانه بلوکان جاری است.
این رودخانه از ارتفاعات بوزقوش واقع در بالا دست آبشار سرچشمه گرفته و پس از عبور از دره بلوکان و سیراب نمودن اراضی کشاورزی پایین دست به رودخانه شهر چایی می‌ریزد.

حتماً ببینید:  روستای بلوکان (بولوکان)

رودخانه شهر چایی خود به قزل اوزن ریخته و در نهایت به دریای خزر می‌ریزند. روستای بلوکان از توابع دهستان بروان شرقی از دهستان‌های بخش ترکمانچای شهرستان میانه استان آذربایجان شرقی است. دسترسی به این آبشار از طریق شهرستان ترکمانچای، جاده خاکی روستای یوخاری سوماً (سومای بزرگ)، روستای دستجرد و سپس روستای بلوکان میسر است.

بالاتر از آبشار منطقه ایست که از درختان و درختچه‌های گوناگون مثل زالزالک پوشیده شده است و دامن خوبی برای زندگی و قایم شدن حیوانات وحشی مانند گراز، خرس و… می‌باشد.

اواخر پاییر بدلیل وجود حیوانات وحشی زمان مناسبی برای رفتن به آبشار نیست. پس مراقب باشید.

منبع نوشته: ویکی پدیا

آبشار بلوکان

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

مسیر آبشار بلوکان

تصاویر و فیلم‌های ارسالی از خانم کلانتری

تصاویر ارسالی از آقای باقر علیزاده

تصاویر ارسالی از آقای عادل رمضانی

تصاویر ارسالی از آقای حسین پوربهرامی

تصویر ارسالی از آقای شاهین ایران نژاد

تصویر ارسالی از آقای رضا امامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *