15.25Mianeh

دوشنبه, ۲۶ مهر ۱۴۰۰

دنبال کردن ما

دنبال کردن ما

روستای برنلیق حسین خان (یوخاری برنلیک)

روستای برنلیق حسین خان (یوخاری برنلیک)

روستای برنلیق حسین خان (یوخاری برنلیک) یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان گرمه جنوبی بخش مرکزی شهرستان میانه واقع شده‌است. فاصله آن از شهر میانه ۳۰ کیلومتر است.

براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این روستا ۹۶ نفر و تعداد خانوار آن، ۲۹ خانوار است.

بدلیل اینکه اکثر فامیلی‌های این روستا گروسی می‌باشد، این روستا را گروس نیز می‌نامند. این روستا با روستای برنلیق مددخان همجوار می‌باشد.
شغل اهالی این روستا کشاورزی و دامداری می‌باشد که معیشت آن‌ها نیز از این راه تأمین می‌گردد. بیشترین کشت دیم این روستا به گندم و جو اختصاص دارد، کشت آبی این روستا شامل یونجه و علوفه دامی و باغات سیب و … است.

حتماً ببینید:  روستای افشار (اووشار)

عمده آب زراعی این روستا از طریق سده خاکی که در قسمت شمالی این روستا واقع شده تأمین می‌شود. آب این سد از آب‌های جاری دامنه جنوبی بزقوش تغذیه می‌شود که معمولاً در فصل‌های پاییز و زمستان کار آبگیری انجام می‌گیرد، منبع دوم تأمین آب زراعی این روستا از طریق آب چشمه‌های کوه پایه‌ای تأمین می‌گردد که از طریق مسیر چای از کنا این روستا جاری بوده و در ادامه مسیر از روستای برنلیق مددخان نیز عبور می‌کند، آب شرب اهالی از طریق چشمه‌های جاری از نواحی شمالی که دارای لوله‌کشی و منبع ذخیره و کلرزنی است تأمین می‌گردد.

منبع نوشته: wikipedia.org

تصاویر ارسالی از آقای پاشا گروسی

روستای برنلیق حسین خان (یوخاری برنلیک)

برای مشاهده تصویر با سایز بزرگتر بر روی تصویر کلیک کنید

حتماً ببینید:  شهر میانه (میانا)

اگر اطلاعات موثق دیگری از روستای برنلیق حسین خان میانه دارید لطفاً آن را از طریق فرم دیدگاه‌های زیر با ما به اشتراک بگذارید تا به نام شما در این مطلب برای سایر خوانندگان به اشتراک بگذاریم.
و در صورتی که اطلاعات ارسالی را از کتاب یا وبلاگ خاصی بدست آورده‌اید لطفاً منبع آن را نیز همراه با مطلب ارسالی قید کنید.

یک دیدگاه برای “روستای برنلیق حسین خان (یوخاری برنلیک)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *